Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forbidden

Forbidden

1932
×
★★★
Edit this entry  
11
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
★★★½
Edit this entry  
10
Upon Entry

Upon Entry

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
How to Murder Your Wife

How to Murder Your Wife

1965
×
★★★
Edit this entry  
29
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
50 km/h

50 km/h

2024
×
★★
Edit this entry  
27
Ten Minutes

Ten Minutes

2024
×
★★½
Edit this entry  
27
Spartan

Spartan

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Enea

Enea

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Elephant Walk

Elephant Walk

1954
×
★★
Edit this entry  
14
Mr. Billion

Mr. Billion

1977
×
★★½
Edit this entry  
14
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★½
Edit this entry  
14
Puss 'n Boots Travels Around the World

Puss 'n Boots Travels Around the World

1976
×
★★★
Edit this entry  
13
The Night of the Iguana

The Night of the Iguana

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wonderful World of Puss 'n Boots

The Wonderful World of Puss 'n Boots

1969
×
★★★
Edit this entry  
09
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Day of the Owl

The Day of the Owl

1968
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hannibal

Hannibal

1959
×
★★
Edit this entry  
31
Santocielo

Santocielo

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
One Life

One Life

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Blackie the Pirate

Blackie the Pirate

1971
×
★★
Edit this entry  
30
Wish

Wish

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Boot Hill

Boot Hill

1969
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ace High

Ace High

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Adagio

Adagio

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
God Forgives... I Don't!

God Forgives... I Don't!

1967
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Two Missionaries

The Two Missionaries

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Book of Vision

The Book of Vision

2020
×
Edit this entry  
24
Troublemakers

Troublemakers

1994
×
★★½
Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Coup de Chance

Coup de Chance

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Diabolik - Who Are You?

Diabolik - Who Are You?

2023
×
★★
Edit this entry  
12
La Chimera

La Chimera

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
They Caught the Ferry

They Caught the Ferry

1948
×
★★★½
Edit this entry