• Tourist;Drifter

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Undone

  • Color Out of Space

    ★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Shazam!

  • Us

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Green Book

  • High Life

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Zama

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Dark Tower

  • Top of the Lake: China Girl

    ★★★½

  • Detroit

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Loving Vincent

  • The Florida Project

    ★★★½