Sort by

cam has logged 1,022 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ryan's Daughter

Ryan's Daughter

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Edit this entry  
30
The King of Laughter

The King of Laughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Annie

Annie

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★½
Edit this entry  
29
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Hall of Mirrors

Hall of Mirrors

1966
×
Edit this entry  
25
Where Did Our Love Go

Where Did Our Love Go

1966
×
Edit this entry  
25
I Am Santa Claus

I Am Santa Claus

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lucky and Zorba

Lucky and Zorba

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
22
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
21
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Edit this entry  
20
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

2021
×
Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Edit this entry  
16
Grass Labyrinth

Grass Labyrinth

1979
×
Edit this entry  
16
A Girl's Own Story

A Girl's Own Story

1984
×
Edit this entry  
16
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Robinson Crusoe on Mars

Robinson Crusoe on Mars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Real

Real

2019
×
★★
Edit this entry  
15
O Night Divine

O Night Divine

2021
×
Edit this entry  
14
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gold Diggers

The Gold Diggers

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Girls at 12

Girls at 12

1975
×
Edit this entry  
13
Joyce at 34

Joyce at 34

1972
×
Edit this entry