Sort by
  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • boygenius: the film

  • Queendom

    ★★★★

  • Satan Wants You

    ★★★★

  • Confessions of a Good Samaritan

    ★★★

  • Red Herring

    ★★★★

  • Cocaine Bear

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • And the King Said, What a Fantastic Machine

    ★★★½

  • Nam June Paik: Moon Is The Oldest TV

    ★★★½

  • The Eternal Memory

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Kokomo City

    ★★★★

  • Beyond Utopia

    ★★★½

  • The Disappearance of Shere Hite

    ★★★½

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★★

  • Little Richard: I Am Everything

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Hong Kong: City on Fire

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★★

  • FIFA Uncovered

    ★★★

  • The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

    ★★★★★

  • Caravaggio's Shadow

  • Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • A Game of Secrets

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Till

    ★★★½

  • Dante

    ★½

  • Smile

    ★★

  • Amsterdam

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Theatre of Thought

    ★★★½

  • Free Money

    ★★½

  • My Policeman

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Pray for Our Sinners

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • Sidney

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Emily

    ★★

  • Dry

    ★★

  • Bros

    ★★½

  • Louis Armstrong's Black & Blues

    ★★★½

  • Blonde

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • My Name Is Alfred Hitchcock

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★½

  • The Last Rider

    ★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • Burning Hearts

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Retrograde

    ★★★

  • Good Night Oppy

    ★★★★

  • Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Wildcat

    ★★★½