Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Cabeça de Nêgo

Cabeça de Nêgo

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Notturno

Notturno

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mute

Mute

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry