• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • A Praia do Fim do Mundo

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Detetive Madeinusa

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • Squid Game

  • Kate

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Private Desert

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

  • Cinderella

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Last Mercenary

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Jolt

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Skater Girl

    ★★½

  • Loki

  • Awake

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Xtreme

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant