Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Persuasion

Persuasion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★
Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★½
Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Edit this entry  
19
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★
Edit this entry  
07
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Crash Landing on You

Crash Landing on You

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
½
Edit this entry  
11
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★
Edit this entry  
12
Our Beloved Summer

Our Beloved Summer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Red Sleeve

The Red Sleeve

2021
×
★★★★½
Edit this entry