Sort by

Park has logged 235 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Luce

Luce

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★
Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Current War

The Current War

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry