Alberto has logged 137 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Still Life

Still Life

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Elles

Elles

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Body

Body

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
All of a Sudden

All of a Sudden

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Ilo Ilo

Ilo Ilo

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sister

Sister

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
For Ellen

For Ellen

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Return

Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Year When the Train Passed By

Last Year When the Train Passed By

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tartuffe

Tartuffe

1925
×
★★★★
Edit this entry  
30
Walker

Walker

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No No Sleep

No No Sleep

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Victoria

Victoria

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Orphea

Orphea

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Yellow Animal

A Yellow Animal

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
IWOW: I Walk on Water

IWOW: I Walk on Water

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
My Dear Spies

My Dear Spies

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La maison de la radio

La maison de la radio

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Theo and the Metamorphosis

Theo and the Metamorphosis

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Zaho Zay

Zaho Zay

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
In the Dusk

In the Dusk

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mighty Flash

Mighty Flash

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Panquiaco

Panquiaco

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Fragmentos

Fragmentos

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Fragments

Fragments

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Desert Lights

Desert Lights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bicentenario

Bicentenario

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Fauna

Fauna

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Explaining the Law to Kwame

Explaining the Law to Kwame

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Floral Tribute for Essex Road

A Floral Tribute for Essex Road

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Look Then Below

Look Then Below

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Light Voyage

Dark Light Voyage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Face

Face

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The River

The River

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synchromy

Synchromy

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pen Point Percussion

Pen Point Percussion

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Loops

Loops

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Serene Velocity

Serene Velocity

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arnulf Rainer

Arnulf Rainer

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Optical Poem

An Optical Poem

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry