Sort by

Betorra has logged 327 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Land of Ashes

Land of Ashes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Like Water for Chocolate

Like Water for Chocolate

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
Edit this entry  
28
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
½
Edit this entry  
27
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
26
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Underwater Love

Underwater Love

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Dramatic Film

A Dramatic Film

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Point

The Point

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kings of the Road

Kings of the Road

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
20
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Gaman

Gaman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hilary and Jackie

Hilary and Jackie

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Wayward Girl

The Wayward Girl

1959
×
★★★
Edit this entry  
16
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
L'Enfant secret

L'Enfant secret

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night

Last Night

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
Edit this entry  
12
The Kreutzer Sonata

The Kreutzer Sonata

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Barbs, Wastelands

Barbs, Wastelands

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Body is Political

My Body is Political

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
09
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Invasion

Invasion

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Choco

Choco

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Benjamín's Wife

Benjamín's Wife

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bérénice

Bérénice

1954
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tripping with Nils Frahm

Tripping with Nils Frahm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Via Park

Via Park

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Faith

Faith

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apart

Apart

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Antonio One Two Three

Antonio One Two Three

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Le Révélateur

Le Révélateur

1968
×
★★★★
Edit this entry  
30
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tamara and the Ladybug

Tamara and the Ladybug

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry