Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Edit this entry  
24
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black and White

Black and White

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
31
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Bananas

Bananas

1971
×
★½
Edit this entry  
15
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★½
Edit this entry  
26
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★★½
Edit this entry  
23
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★
Edit this entry  
22
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mixed Blood

Mixed Blood

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paper Soldiers

Paper Soldiers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★
Read the review Edit this entry