• The Realest Real

    ★★★½

  • Sing

  • Moonlight

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Nerve

    ★★½

  • Lights Out

  • Finding Dory

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★½

  • My Life as a Zucchini

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Adam Green's Aladdin

    ★★★★★

  • The Jungle Book

  • This House Has People in It

  • Hush

    ★★½

  • Zootopia

  • The Intervention

    ★½

  • Antibirth

    ★½

  • Captain Fantastic

    ★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Dirty Grandpa

    ★★★

  • The Visit

    ★★★★½

  • Room

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Sleeping with Other People

  • Teen Beach 2

    ½

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Circle

  • Carol

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • Bloomin Mud Shuffle

    ½

  • Addicted to Fresno

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • The Interview

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Return to the Wild: The Chris McCandless Story

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★★★

  • Girltrash: All Night Long

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Life After Beth

    ★½

  • G.B.F.

  • Whiplash

    ★★

  • 7E

    ★½

  • Her

    ★★★★½

  • Coherence

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The To Do List

    ★★½

  • Teen Beach Movie

    ★★★★★

  • Failure

  • Clutter

  • Monsters University

    ★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • Scary Movie 5

    ★★

  • The Conjuring

  • Short Term 12

    ★★★½

  • Kill Your Darlings

    ★★★½

  • This Is 40

    ★★

  • Wreck-It Ralph

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • ParaNorman

  • Toad Road

  • Safety Not Guaranteed

  • Moonrise Kingdom

    ★★