• Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Haunting of Hill House

  • The Perfection

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Package

    ★★

  • The Meg

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Doulo

  • Climax

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Truth or Dare

  • Family

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • We the Animals

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

  • What Keeps You Alive

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • 1882

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Creep 2

    ★★★

  • The Changeover

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Cabiria, Charity, Chastity

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • What Happened to Monday

  • Spider-Man: Homecoming

    ★½

  • Izzy Gets the F*ck Across Town

    ★½

  • Rough Night

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

    ★★

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Fear, Love, and Agoraphobia

  • Super Dark Times

    ★★★★½

  • Girlfriend's Day

    ½

  • Get Out

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • The Little Hours

    ★½