Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Changeover

The Changeover

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
1882

1882

2017
×
Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Changeover

The Changeover

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
★½
Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Adam Green's Aladdin

Adam Green's Aladdin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Edit this entry