• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Life in a Year

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Rent-A-Pal

    ★½

  • Nomadland

    ★★

  • Ammonite

    ★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Night Shifts

  • The Letter Room

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Hollywood

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Birds (Or How to Be One)

    ★½

  • Last Night in Sham Shui Po

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Spree

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Wrinkles the Clown

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★