Sort by

phoebe 💫 has logged 20 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Metropolitan Opera: The Hours

The Metropolitan Opera: The Hours

2022
×
Edit this entry  
10
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry