phoebeee has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry