Neal has logged 34 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Days of Coney Island

Last Days of Coney Island

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malpertuis

Malpertuis

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Martin

Martin

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Opera

Opera

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
03
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Rabbi's Cat

The Rabbi's Cat

2011
×
★★★½
Edit this entry