• Akakiri

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Black Panther

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Forgotten

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Death Note

    ½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out