• Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Hunger Ward

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Opera

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Greyhound

    ★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★