• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Jockey

    ★★★½

  • First Date

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

  • Mass

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • Superior

    ★★★

  • Passing

    ★★★

  • Wild Indian

    ★★

  • How It Ends

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Knocking

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • John and the Hole

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Human Factors

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

  • The Kissing Booth 2

  • Hannibal Buress: Miami Nights

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Unabomber: In His Own Words

  • Onward

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

  • Joker

    ★★

  • Judy

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

  • The Lion King

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★