Sort by

Black Forest Filmnerd😎🎬 has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All the King's Men

All the King's Men

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wings

Wings

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry