• Another Round

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Porno

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Win It All

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Harry: A Private Eye Documentary

    ★★★★★

  • The Bad Batch

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Digging for Fire

    ★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • James White

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Drinking Buddies

    ★★★½

  • Killing Them Softly

    ★★★★

  • Simon Killer

    ★★★½

  • The American

    ★★★½

  • A Prophet

    ★★★★

  • I'm Not There

    ★★★½

  • Romanzo criminale

    ★★★★

  • The Beat That My Heart Skipped

    ★★★★

  • It's All Gone Pete Tong

    ★★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Read My Lips

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Croupier

    ★★★½

  • Lost Highway

    ★★★★½

  • Swingers

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Manhunter

    ★★★½

  • Once Upon a Time in America

    ★★★★½

  • The Deer Hunter

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★