Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Café Paraíso

Café Paraíso

2008
×
Edit this entry  
22
Old Fangs

Old Fangs

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
Edit this entry  
22
Now!

Now!

1965
×
Edit this entry  
22
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories

Memories

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Cannon Fodder

Cannon Fodder

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stink Bomb

Stink Bomb

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parallel

Parallel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Revolution Selfie: The Red Battalion

Revolution Selfie: The Red Battalion

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Dough and the Egg Princess

Mr. Dough and the Egg Princess

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adventure Time: Elements

Adventure Time: Elements

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Adventure Time: Islands

Adventure Time: Islands

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Adventure Time: Stakes

Adventure Time: Stakes

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
My Brothers and Sisters in the North

My Brothers and Sisters in the North

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loyal Citizens of Pyongyang in Seoul

Loyal Citizens of Pyongyang in Seoul

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry