Sort by
  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

  • F9

    ★★★★½

  • The Sarah Vaccine

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★★½

  • WandaVision

    ½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • The Empty Man

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Out

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • The Fall

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Overlord

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • McQueen

    ★★★★½

  • Bixa Travesty

    ★★★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½