Sort by

trav has logged 26 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Annie Get Your Gun

Annie Get Your Gun

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry