• Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Long Toast

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Rat

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Stunt Double

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Rhubarb

  • Tigertail

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Cuties

  • Cold Meridian

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Hard, Cracked the Wind

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Month of Single Frames

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½