Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Contagion

Contagion

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Men Want

What Men Want

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence

The Silence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Cured

The Cured

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vault

The Vault

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry