Sort by

leia has logged 169 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Ten

Ten

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★
Edit this entry  
28
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Edit this entry  
09
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Edit this entry  
30
Moxie

Moxie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Pusher

Pusher

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry