Sort by

Waika has logged 84 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
About Fate

About Fate

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loving Adults

Loving Adults

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Blame the Kid

Don't Blame the Kid

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry