Sort by

Peter has logged 26 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Causeway

Causeway

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
Edit this entry  
02
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Edit this entry  
02
Old School

Old School

2003
×
Edit this entry  
02
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry