Sort by
  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

  • Despicable Me

    ★★½

  • Grown Ups

    ★★★

  • The Devil's Kickers

  • Up

  • Madagascar: Escape 2 Africa

  • Slumdog Millionaire

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Red Zora

    ★★★½

  • Rabbit Without Ears

    ★★★★

  • P.S. I Love You

    ★★★★½

  • Lissi and the Wild Emperor

  • Ratatouille

  • The Pursuit of Happyness

  • Happy Feet

  • Grave Decisions

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★

  • King Kong

  • Madagascar

  • Hitch

  • The Polar Express

  • (T)Raumschiff Surprise - Periode 1

  • Spider-Man 2

  • The Terminal

  • Luther

    ★★★★½

  • The Miracle of Bern

    ★★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★½

  • The Flying Classroom

    ★★★

  • Spider-Man

  • Ice Age

    ★★★

  • The Slurb

  • Manitou's Shoe

    ★★★½

  • Space Cowboys

    ★★★½

  • Stuart Little

  • Annaluise & Anton

    ★★★

  • Titanic

  • Free Willy 3: The Rescue

    ★★★

  • Free Willy 2: The Adventure Home

    ★★★

  • Charlie & Louise - Das doppelte Lottchen

    ★★★

  • Iron Will

    ★★★

  • Free Willy

    ★★★½

  • Lord of the Flies

  • Dirty Dancing

    ★★★★

  • Crocodile Dundee

  • Dinner for One