andy has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
31
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Your Eyes Tell

Your Eyes Tell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
In-Between

In-Between

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Dance of Two Left Feet

The Dance of Two Left Feet

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Death of the Sound Man

Death of the Sound Man

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luna

Luna

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What I Would’ve Told My Daughter If I Knew What to Say Back Then

What I Would’ve Told My Daughter If I Knew What to Say Back Then

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
League of Legends: Origins

League of Legends: Origins

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
Edit this entry  
23
Ahead

Ahead

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Contestant #4

Contestant #4

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kampung Tapir

Kampung Tapir

2017
×
Edit this entry  
23
Who's the Tiktik?

Who's the Tiktik?

2016
×
Edit this entry  
23
Fun Facts

Fun Facts

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Open Season

Open Season

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Saint Nena!

Saint Nena!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Budots: The Craze

Budots: The Craze

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry