Sort by

Sarah has logged 78 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
Salt of the Earth

Salt of the Earth

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Edit this entry  
10
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Edit this entry  
10
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
Edit this entry  
10
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
Edit this entry  
09
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★
Edit this entry  
08
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
A Man from Boulevard des Capucines

A Man from Boulevard des Capucines

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Seventh Day

The Seventh Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
14
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Edit this entry  
12
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★
Edit this entry