Sort by
  • This Place Rules

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Amsterdam

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Haulout

    ★★★★

  • Summering

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

  • Antlers

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Seventh Day

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • The Dig

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Rebecca

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

  • People You May Know

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★