Justin has logged 44 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Somos los mejores: Una nueva era

Somos los mejores: Una nueva era

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bewitched Bunny

Bewitched Bunny

1954
×
Read the review Edit this entry  
09
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Equinox

Equinox

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry