Justin has logged 50 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smile, Darn Ya, Smile!

Smile, Darn Ya, Smile!

1931
×
Read the review Edit this entry  
28
Youngblood

Youngblood

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cock-a-Doodle-Duel

Cock-a-Doodle-Duel

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Two's a Crowd

Two's a Crowd

1950
×
Read the review Edit this entry  
25
Fast and Furry-ous

Fast and Furry-ous

1949
×
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Wild Hare

A Wild Hare

1940
×
Read the review Edit this entry  
16
Now Hear This

Now Hear This

1963
×
Read the review Edit this entry  
15
Stalingrad

Stalingrad

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beast of War

The Beast of War

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rabbit Fire

Rabbit Fire

1951
×
Read the review Edit this entry  
14
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
Read the review Edit this entry  
13
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bear That Wasn't

The Bear That Wasn't

1967
×
Read the review Edit this entry  
12
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
Read the review Edit this entry  
12
The Great Piggy Bank Robbery

The Great Piggy Bank Robbery

1946
×
Read the review Edit this entry  
11
Making of a Cult Classic: The Unauthorized Story of 'The Goonies'

Making of a Cult Classic: The Unauthorized Story of 'The Goonies'

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Hair-Raising Hare

Hair-Raising Hare

1946
×
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read prior review Edit this entry  
09
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Read the review Edit this entry  
08
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1963
×
Read the review Edit this entry  
07
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
Read the review Edit this entry  
05
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
All That Money Can Buy

All That Money Can Buy

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read prior review Edit this entry  
03
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
Read the review Edit this entry  
02
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
Read the review Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry