Sort by

Ben has logged 35 entries for films during October 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manborg

Manborg

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wipers Times

The Wipers Times

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crossing the Line

Crossing the Line

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Making of Captain EO

The Making of Captain EO

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain EO

Captain EO

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncle

Uncle

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry