Sort by

lucy has logged 39 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry