Sort by

peter_pufall has logged 36 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maddman: The Steve Madden Story

Maddman: The Steve Madden Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sinister

Sinister

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spy

Spy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★
Read the review Edit this entry