Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue

Blue

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightbitch

Nightbitch

×
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Human Condition

The Human Condition

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nosferatu

Nosferatu

×
Read the review Edit this entry  
12
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
09
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maddman: The Steve Madden Story

Maddman: The Steve Madden Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry