• Prometheus

    ★½

  • Cosmopolis

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • Haywire

    ★★½

  • Conan the Barbarian

    ½

  • Thor

    ★★★★

  • The Proposal

    ½

  • The Incredible Hulk

    ★★★

  • Dan in Real Life

    ½

  • The Jacket

  • Rushmore

  • Dead & Buried

    ★★★