Sort by

HKmatias has logged 32 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
Edit this entry  
14
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
The Ticket

The Ticket

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry