Sort by

Kevin💙 has logged 47 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★½
Edit this entry  
28
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Rocky & Bullwinkle

The Adventures of Rocky & Bullwinkle

2000
×
★½
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hercules

Hercules

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
SGT. Will Gardner

SGT. Will Gardner

2019
×
★½
Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
Edit this entry  
18
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Son

American Son

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Puppy for Christmas

A Puppy for Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Naughty & Nice

Naughty & Nice

2014
×
★½
Edit this entry  
11
Duplex

Duplex

2003
×
★★
Edit this entry  
08
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Edit this entry  
08
Cruel Intentions 2

Cruel Intentions 2

2001
×
★½
Edit this entry  
08
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Edit this entry  
07
Striptease

Striptease

1996
×
★½
Edit this entry  
06
Rodeo and Juliet

Rodeo and Juliet

2015
×
Edit this entry  
06
The Drowning

The Drowning

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Countdown

Countdown

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Tommy and the Cool Mule

Tommy and the Cool Mule

2009
×
½
Edit this entry  
04
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spawn

Spawn

1997
×
Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry