• dreamlあnd

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Old Henry

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Escape from Tarkov. Raid.

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Censor

    ★★★★

  • Godzilla Appears at Godzilla Fest

  • Deep Blue | Down the Rabbit Hole

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • No Thank You

    ★★★

  • Soul

  • The Stylist

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Showtime

    ★★★★

  • Ava

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Murder Death Koreatown

    ★★★★½

  • Emma.

    ½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • The Nowhere Inn

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Carly Rae Jepsen: Live at NHK Hall

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Purr Cat Cafe | Down the Rabbit Hole

    ★★★

  • Richard Jewell

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Eli

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Carly Rae Jepsen: Life Is Beautiful Festival 2019

    ★★★★★

  • Wolf's Calling

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Anna

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

    ½

  • Carly Rae Jepsen: Primavera Sound Festival 2019

    ★★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Beach House: Live at Kings Theatre

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Polar

    ★½

  • Close

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★★