Sort by
  • Lisa Frankenstein

    ★★★★

  • The Storm

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★

  • Anyone But You

    ★★

  • Wonka

    ★★★½

  • The Color Purple

    ★★★★

  • The Marvels

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Totally Killer

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • Rustin

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★½

  • Adventure Time: Fionna & Cake

    ★★★★★

  • Love in Taipei

    ½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Blue Beetle

    ★★★

  • Haunted Mansion

    ½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Perpetrator

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Earth Mama

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • You People

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★