Paris Roberts has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Turnstile Love Connection

Turnstile Love Connection

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amour

Amour

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
A Screaming Man

A Screaming Man

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Edit this entry  
03
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Kill a Dead Man

To Kill a Dead Man

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cure in Orange

The Cure in Orange

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark City Beneath the Beat

Dark City Beneath the Beat

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry