• Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Little

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Who Is America?

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Everyone is Doing Great

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

  • La La Land

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Lemonade

    ★★★★★