Sort by

carey has logged 48 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

2022
×
Edit this entry  
19
Atsuko Okatsuka: The Intruder

Atsuko Okatsuka: The Intruder

2022
×
Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chef

Chef

2014
×
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★
Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry