Sort by

carey has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Amarcord

Amarcord

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
06
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
Read other review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
After

After

2019
×
Edit this entry